Medale z pleksi fluorescencyjnej

Medale fluorescencyjne zielone i pomarańczowe

Poszerzyliśmy ofertę o niezwykle efektowne medale z pleksi fluorescencyjnej. Na czym polega ich wyjątkowość i co różni je od zwykłej pleksi i medali fotoluminescencyjnych – o tym poniżej.

Na czym polega niezwykłość medali z pleksi fluorescencyjnej

Medale z pleksi fluorescencyjnej świecą przy świetle słonecznym (kiedy np. zbliżysz medal do okna) lub przy świetlówce (lampie fluorescencyjnej) – medal umieszczony pod taką lampą zaczyna świecić. Kiedy przestaniesz naświetlać medal z pleksi fluorescencyjnej – po prostu przestanie świecić. Po ustaniu naświetlania emisja zanika w ciągu 10 sekund (to zbyt krótki czas, by oko ludzkie mogło ją zauważyć).

Do czego można porównać działanie medali z pleksi fluorescencyjnej? Do markerów fluorescencyjnych używanych w klubach nocnych do znakowania gości. Kto był choć raz na dyskotece wie, o czym mowa. Marker świeci przy świetle ultrafioletowym, gdy wyłączy się światło UV, efekt świecenia zanika natychmiast.

Medale ze zwykłej pleksi nie dają takiego efektu, są po prostu przezroczyste lub kolorowe.

Medale z pleksi fluorescencyjnej a medale  fotoluminescencyjne

Medale z pleksi fluorescencyjnej nie świecą w nocy – i tym różnią się od medali fotoluminescencyjnych. Folia fotoluminescencyjna w ciągu dnia pochłania energię świetlną, a po zmroku oddaje ją stopniowo do otoczenia – dzięki temu medal świeci w ciemności. Świecenie nie zanika przy braku promieni świetlnych – w przeciwieństwie do zjawiska fluorescencji. Medale z efektem świecenia w ciemności mają bardzo silny początkowy efekt świecenia. Efekt świetlny osłabia się z godzinę na godzinę, ale przez całą noc jest bardzo dobrze widoczny.

Medale świecące w ciemności wykonane dla PGE zobacz»

Podsumowując:

Medal z pleksi fluorescencyjnej

Medal fotoluminescencyjny

Świeci w promieniach świetlnych i przy świetlówce. Przy braku takiego światła – świecenie zanika. Nie świeci w nocy.
medale-z-pleksi-flourescencyjnejNa powyższym zdjęciu medal z pleksi fluorescencyjnej świeci na seledynowo i pomarańczowo (bo taki kolor ma pleksi). Jeśli chcesz, by świecił w innym kolorze, wybierz inny kolor pleksi.
Efektownie świeci przez całą noc. Świecenie nie zanika przy braku promieni świetlnych, dzięki zmagazynowanej energii.
medal-swiecacy-w-ciemnosci-z-pleksi-bezbarwnejNa powyższym zdjęciu napis i obramowanie medalu wykonany jest z zielonej folii fotoluminescencyjnej. W dzień ma biały kolor. W nocy zawsze świeci na zielono.

Nasza nowa oferta

  • Medale z pleksi fluorescencyjnej – dostępnej w różnych kolorach.
  • Medale fotoluminescencyjne – świecące w ciemności zawsze na zielono.
  • Medale łączone – pleksi fluorescencyjna z folią fotoluminescencyjną. Np. medal z satynowej pleksi fluorescencyjnej z grawerem świecącym w ciemności (napis, logo, element graficzny, obramowanie).
  • Medale z różnych materiałów – np. medal z laminatu, sklejki, pleksi fluorescencyjnej z naklejoną folią świecącą w ciemności.

zloz-zamowienie-na-medal

Statuetki z pleksi fluorescencyjnej

Możesz u nas zamówić także statuetki z pleksi fluorescencyjnej. Jesteś zainteresowany – skontaktuj się z nami»

Statuetka z pleksi fluorescencyjnej seledynowej